„Komorniki – od księgi do biblioteki”. Turystyczna gra terenowa z serii „Wielkopolskie Questy”

Quest „Komorniki – od księgi do biblioteki” to turystyczna gra terenowa. Wybierając się na jej trasę  można poznać tajemnice okolicznych budynków oraz zapomniane historie miejsc i ludzi związanych z miejscowością. W czasie zabawy uczestnicy pokonują trasę spacerową wokół najstarszej części Komornik, zgodnie z wskazówkami zawartymi w treści gry. Odpowiadając na kolejne pytania i rozwiązując zagadki zawarte w queście, odnajdują hasło, będące kluczem do otwarcia „skrzyni skarbów”. Znajdująca się wewnątrz skrzyni pieczęć, którą postawić można w wyznaczonym miejscu na kracie questu, jest dowodem ukończenia zabawy.

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje, kiedy podejmie wyzwanie!

Ulotki do zrealizowania gry można samodzielnie wydrukować pobierając poniższy plik:

Quest Komorniki-Od księgi do biblioteki (PDF, 1,58 MB)

lub ze strony: https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questy-komorniki-od-ksiegi-do-biblioteki/

Uczestnicy zabawy mogą zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy – Wyprawy Odkrywców.

Quest “Komorniki od księgi do biblioteki” bierze udział w akcji promocyjnej powiatu poznańskiego “Na tropie skarbów”.


Miejsce startu: Przed głównym wejściem do Urzędu Gminy Komorniki (ul. Stawna 1).

Czas przejścia: ok. 75 minut.

Opiekun questu: Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, tel. 61 810 76 13, bp@biblioteka-komorniki.pl (opiekunowie grup mogą otrzymać specjalny skrypt do questu)

Tekst: Piotr Basiński

Konsultacja: Sonia Szymańska

Mapa: Piotr Basiński na podstawie www.openstreetmap.org, dane mapy (c) autorzy OpenStreetMap, CC-BY-SA, źródło piktogramów: Flaticon.com (autor: Surang)

Zdjęcie: Archiwum Wydawcy

Wydawca: Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, www.biblioteka-komorniki.pl

u dołu zdjęcia buty, kompas i mapa na tle starodruku.